•        
  •        

Dane kontaktowe - otwórz formularz odblokowania.

Kategorie:

  • Fraza:
  • Możesz sprecyzować datę Wybierz datę
  • Szukaj

     w Wszystkie kategorie (Dowolna data)

BannerCGA

Dane dotyczące aukcji

  • Tytuł: powstanie styczniowe 1863 genealogia spisy osobowe (numer 852233264)
  • Cena: 500,00 zł
  • Data wystawienia: 2009-12-13
  • Dane kontaktowe:
    Numer użytkownika (1)
Aby wyświetlić dane kontaktowe wyślij SMS o treści AP.AA9 na numer 79068 i wprowadź otrzymany kod tutaj:

Cena SMS to 9 PLN netto / 11,07 PLN brutto Kod z SMS jest jednorazowy. Za co płacę?
Serwis SMS obsługiwany przez Dotpay Reklamacje Regulamin
Usługa SMS dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi

powstanie styczniowe 1863 genealogia spisy osobowe

Treść aukcji:

Imionopis poległych i straconych ofiar powstania roku 1863 i 1864. Zebrał i ułożył Hipolit Stupnicki. Lwów: nakładem i drukiem M. F. Poremby, 1865, stron 102, portretów w tekście 8 (drzeworyty sztorcowe), 22 X 14,5 cm, oprawa płócienna XIX w. Liczne pieczęcie własnościowe I. Bezpłatnej Czytelni Towarzystwa „Szkoły Ludowej” we Lwowie i innych (vide skan karty tytułowej). Naturalne XIX w. zbrązowienia papieru. Oprawa typowa biblioteczna z naklejką przybrudzona. Ex libris Witolda Dąbkowskiego. Rzadkie w oryginale. Obejmuje ok. 1150 nazwisk poległych i straconych w powstaniu względnie zmarłych tragicznie wraz z krótkimi biogramami. Indeks nazwisk (w nawiasie podano przy większości osób miejsce pochodzenia i/lub miejsce śmierci powstańca lub tragicznej ofiary powstania): Abicht Henryk, Abramowicz (Sołowijówka, Berdyczów), Adamowicz Jan (Brześć Litewski), Adamowicz Ignacy (Łukiszki), Adamski Michał (Cieszanów), Aleksandrowicz Franciszek (Oszmiana), Alger Wilhelm, Alkiewicz Jan (Mieczownica), Alszer Józef (Lwów), Ambrożewicz Jan (Pniów), Ancypa (Mohylew), Anderso, Andrzejewski Franciszek (Garwolin, Borów), Andrzejewski, Andrzejkiewicz Aleksander (Pińsk), Androszek Józef (Sieradz), Andruszkiewicz (Augustowskie), Antoniewicz Józef (Rybno, Józefów), Apanowicz Franciszek (Oszmiana), Babecki, Babski, Bachmiński Stanisław, Bakszański Julian (Mołodeczna), Balicki Tytus (Sambor), Banach Stanisław (Łomża), Banaszkiewicz, Baraniecki, Baranowski (Kalwaria), Baranowski Ignacy (Ignacew), Baranowski (Wągrowiec), Barański (Małogoszcz), Bartników Piotr (Wieluń), Baryłowicz Zygmunt (Konin), Batory (Opatów), Bąkiewicz Kazimierz (Piotrków), Bellardi, Bełeszczyński (Melków, Lelów), Benvenuto, Beszkiszkin, Białobłocki Stanisław (Fajsławice), Białoskórski (Jurkowce), Białozor Wincenty (Kowno), Bielawski Henryk (Suwałki), Bielecki (Gopło), Bieliński, Bieniecki Stanisław (Lwów, Tuczampy), Bieńkowski (Wilno), Biesiadowski Józef (Sołowijówka, Wołyń), Birtus Jan (Łódź), Biskupski (Krerów, Olszowa), Błażejewski, Błeszyński (Góra), Błeszyński (Piotrków), Błędowski (Huta Irena), Błociszewski Stanisław (Ignacew), Bobowski (Berdyczów), Bóbr (Dubno), Bogdański Antoni (Lwów), Bogdanowicz Kazimierz (Lublin), Bogucki (Żelazna), Bogusławski Włodzimierz (Nowa Wieś), Bogusławski (Krerów, Olszowa), Bogusz (Włocławek), Bohdanowiez Paulin (Szawle), Bohm J. (Kraków, Bentkowice), Boleski Ksawery (Poryck), Bołoboński Edward (Ditkowce), Borelowski Marcin, Borejsza Paweł, Borgielski (Litwa), Borkowski (3), Borkowski Józef, Borowski (3), Boski, Braczko, Brazulisa Kazimierz, Brekere Maksymilian, Brodowski,Broniewski Wincenty, Bronikowski Ludwik, Bronisz Stanisław (Netreba), Broński, Brzozowski Stefan, Brzozowski, Brzyski Piotr, Bubowski Franciszek, Buczyński Aleksander, Budziłowicz Ignacy, Budziszewski Stanisław, Bugielski Polikarp, Bujny, Bukowczyk Paweł, Bunczus Wicenty, Buraczkowski Marcin, Burok Antoni, Bykowski, Byszewski Antoni, Celiński, Chabriol, Charewicz Edward, Charkowski (2), Chmielewski (2), Chmieliński, Chłopicki, Chmurowicz Józef, Chodyński, Choiński, Chojnacki, Chojnacki Julian, Chojnowski, Cholewa Telesfor, Chonest Józef, Chościakiewicz, Chruściński, Chrzanowski, Cichocki Aleksander, Ciechoń Władysław, Ciekunowski Józef (Lublin), Ciechowski Józef (Żyrzyn), Cielecki (Strzygów), Cielecki Edmund (Stopnica), Cielecki vel Orlik (Lubowidz, Prasnysz), Cielecki (Gacza), Ciesielski Władysław (Bielawy w Poznańskiem, Mieczownia), Cieślak Stefan, Cieszkowski (Broszęcin), Cieszkowski (Panasówka), Ciuchna Michał, Ciudziowiecki Michał (Mińsk), Cylski Kazimierz (Brdów), Cynger, Czachowski Dyonizy, Czajkowski Franciszek (Żyrzyn), Czajkowski Antoni, Marian i N (Tuczno, Krzywosąd), Czanocki (Siedlce), Czapliński (Sołowijówka, Wołyń), Czapliński Edward (Wilno), Czarnecki Alexander (Siedlce), Czarnecki, Czaporowski (Huta Irena), Czarkowski Władysław (Łosice, Siedlce), Czehan Jakób (Wilno), Czekański Ignacy (Włocławek), Czerniak (Kazań), Czerwiecki Ignacy (Sambor, Tuczampy), Czeżelski (Cików), Czyborowski Franciszek (Orzeł, Syberia), Czupiał Jan (Skała), Czytowicz Zygmunt (Cytowiany), Dabiński, Dajlida (Suwałki), Dalecki (Piaseczno), Dalewski Tytus (Wilno), Daniłowski Władysław (Szczekociny), Darmanowski Mieczysław (Łukiszki), Daszewski Teodor (Wierzbice, Pieskowa Skała), Dauksza (Władyki), Dąbczański Józef (Potok, Lubelskie), Dąbek (Miechów), Dąbkowski Polikarp (Przesadów), Dąbrowski Józef, Dąbrowski Tadeusz (Olszowa), Dąbrowski Leopold (Radom), Dąbski Zygmunt, Dehnel Bolesław, Dekanowski Antoni (Jarocin), Dembicki Ignacy (Lipa, Opatowskie), Dembiński Franciszek (Chabienice, Dobrosław), Denisiewicz Jędrzej (Radom), Dębicki Antoni (Stara Wieś), Degorski Michał, Dembski Jan (Turek), Dmosiński (Piotrków), Dobraw Karol (Sołowijówka, Wołyń), Dobrogocki Andrzej (Stefanów), Dobrońska Zofia (Małogoszcz), Dobrowolski Eugeniusz, Dobrowolski (Walewicze), Dobrzański (Góra), Dobrzański Roman (Małogoszcz), Dobrzański Michał (Miechów), Dobrzęcki (Salicha, Wołyń), Dolatkiewicz Antoni (Łosie), Domagalski (Radziwiłów, Brody), Domański Bronisław (Wieluń), Domanowski (Władyka, Litwa), Domaracki Roman (Częstoborowice), Dombrowski Jan (Wieluń), Dongel, Dormanowski Mieczysław (Wilno), Dorożyński Józef (Sołowijówka, Wołyń), Dowgiełło (Jurkowce), Dowranowicz (Dusiaty), Drewnowski (Radzyń), Drohomirecki Makary (Złoczew), Drozdowski (Pułtusk), Drużbacki (Kijów), Dudziński (Radzyń), Dulęba Walenty (Lwów, Panasówka), Dunajewski (Gacza), Dymnicki Florjan, Dzbański (Huta Irena), Dzięgelowski Edward (Częstoborowice), Dzierzanowski (Sompolin), Dzimiński Antoni (Suwałki), Edelstein (Szczekociny), Elget Wojciech (Jurkowce), Eminowicz (Opatów, Dobra, Staszów), Englert (Potok, Lubelskie), Esterhazy (Mełków, Lelów), Etgens Józef Kajetan, Eustachowicz Aleksander (Kunów), Ewelina Maksymilian (Szymborów), Falkowski Adam (Wilno), Filkiewicz Stanisław, Fingerski (Włocławek), Flis Jan (Janów), Francewicz, Frankowski Leon (Zawichost, Lublin), Frankowski (Wilno), Frycze Karol (Czyżew), Frycze Ludwik (Rydzew), Garbowski Józef (Kunki), Gardocki (Szczuczyn), Gargas Antoni (Telsze), Gaszyński (Małogoszcz), Gaszyńska (Zdrowie), Gażyc Witold (Moskwa), Garasimow (Kalwaria), Gedroic (Gedroić, Giedroyć) Mieczysław (Panasówka), Geneli Andrzej (Chrząstów), Gilewski Antoni, Gliszczyński (Radziwiłów, Brody), Glogier (Piaseczno), Głuchowski Julian (Stopnica), Gołębiowski Władysław (Sieradz), Gongła, Marcin (Suwałki), Góra Tadeusz (Sleżyn), Gorączkiewicz Władysław (Babice), Górski (Opatów), Górski Władysław (Parysów), Górski Piotr, Gorzkoski (Słupia Modliborska), Gościewicz, Gostkowski Wicenty (Grzymki, Rydzew, Płockie), Grabowski Jan (Częstoborowice), Grabowski (Suwałki), Graczek Maksym (Przasnysz), Grala Konstanty, Gramowski (Tomaszów), Granczewski (Rydzew), Grażukiewicz Mikołaj (Góra Kalwaryjska), Gregowicz (Cwietocha, Wołyń), Grekowicz, Grothus (Rydzew), Grudziński (Kijów), Gruszkiewicz (Chruślin), Grzybowski Józef (Żyrzyn), Grzmot Władysław, Gudowski, Guzowski Józef (Kielce), Hamerski (Małogoszcz), Hlasko Józef (Kadysze), Hodoly Władysław, Hojman (Rudniki, Koniecpol), Hołubski (Salicha, Wołyń), Horodeński (Szyrwianty, Litwa), Horodeński (Szeszoły, Litwa), Horodyński Franciszek Ksawery (Radziwiłów), Horodyński Aleksander (Kobylanka), Horodyński Władysław (Panasówka), Horuszewski Feliks (Kobryń), Hrynczuk Jan (Szereszeń, Litwa), Hryniewicz Tomasz, Hubel Leszek (Sambor, Tyszowce), Hubrich (Wola Korytowska), Jabłkowski (Sieradzkie), Jabłoński Władysław (Rudka), Jabłoński Adam, Jabłoński Józef (Wilno), Jabłoński (Wygoda), Jackowski (Sompolin), Jackowski Jan (Multany), Jaczewski Adam (Żyrzyn), Jagmin Feliks (Horki, Kazań), Jagmiński Ksawery (Radziwiłów), Jagoszewski Stanisław, Jakowczyk (Kalwaria), Jakubowski (Sołowijówka, Wołyń), Janczewski Władysław (Popielany, Litwa), Janicki Tomasz (Wierzbinek), Janiszewski Władysław (Tomaszów), Janiszewski Stanisław, Jankowski Józef, Jany (Złoczew), Jaroczyński (Wygoda), Jaroszyński Edward (Babice), Jasiński (Pohrebyszcze), Jasiński (Radom), Jaskold Stanisław (Suwałki), Jaskulski Bronisław, Jezierski (Ozerków), Jeziorański Jan, Ilkowski Antoni (Szereszeń, Litwa), Iłewicz (Druskieniki), Jocz Ludwig (Jeziernica), Juhre Franciszek (Chruślina), Junck (Young) de Blankenheim (Nowa Wieś, Brdów), Jurgens Edward, Iwanicki (Kazań), Izakowski Piotr (Tarnopol), Izbiński Konrad (Sołowijówka, Wołyń), Kabarzewski Józef (Stopnica), Kaczmarski (Miechów), Kaczorowski Edward (Glanów), Kalinowski Wincenty (Wilno), Klita Władysław (Batorz), Kamiński Jan (Babice), Kamiński Józef, Kamiński Aleksander (Orzeł, Syberia), Karnocki Antoni (Zator, Chrobrze), Kanigowski (Grzybów, Mława), Kapczyński Walenty (Włocławek), Kardoliński Kazimierz (Pyzdry), Karezny (Radom), Karoli (Magnuszew), Karpiński Teodor (Brdów), Kasprzak Bartłomiej (Orzeł, Syberia), Kaszyński, Kaszyński (Huta Irena), Kazanecki Władysław (Cieszanów), Keller, Kicki (Góra), Kierski Józef (Sieradz), Kiersnowski Edward, Kiliński (Miechów), Kiniewicz (Kazań), Kisielewski Teodor (Miechów), Klam (Zabiele, Augustowskie), Klat Józef (Załęż), Kleczyński, Klimkiewicz Ernest (Tyszowce, Sokal), Klisz (Huta Irena), Kłosowski, Kober (Wieluń), Kobylański, Kobyliński (Białosze), Kochanowski (Ratyń), Kociupiński Ludwik (Mierzwica), Kolbe (Rydzew), Kołb Przemysław (Dynaburg, Inflanty), Kołyska (Wilno), Kominiarz Piotr (Radom), Komorowski Błażej (Radom), Komornicki Władysław (Wólka Grabowiecka), Konarski Agrypin, Konderski, Konic, Konieczka Jan (Smolary, Mogilno, Rudniki), Kononowicz (Warta), Konopka Jan (Sobota, Łomżyńskie), Kopeć Władysław (Władyka, Litwa), Korczyński (Sołowijówka, Wołyń), Koreńczuk (Radom), Korfini Franciszek (Włocławek), Korsak, Korsak (Mohylew), Korytyński Anton (Lututów), Korzewoj (Kalwaria, Litwa), Kosakowski (Ła[pinóżka), Kościelniak Paweł (Pleszew, Ignacew), Kościelski Antoni (Śmiełów), Kościesza Tacjan (Grochowiska, Mnichów), Kościuszko (Sołowijówka, Wołyń), Kosiński Józafat, Kosiński (Radom), Kosieracki Józef (Pniów), Koskowski (Wodzisław), Kosocki Saturnin (Pniów), Kostański Ludwik (Trzemeszno, Szczepanowice), Kostro Michał (Szczepanowice), Koszeniuski Władysław (Janopol, Dobrosław), Koszutski Jan (Brdów), Kotnowski (Michałów), Kowalewski Teodor (Miechów), Kowalski, Kowalski Jan (Wieluń), Kowalski (Rzeszów), Kozakiewicz (Skoperz), Kozakowski Stanisław (Wilno), Kozakowski Stefan (Włocławek), Kozankiewicz Jan (Sampolin), Kozicki (Pniów), Koziegródzki, Kozejewski (Tomaszów), Kozielski Feliks (Sejny), Kozieło Wicenty (Władyka, Litwa), Kozieradzki Józef (Borów), Kozłowski Ignacy (Brezyna), Kozłowski Jan (Broszeńcin), Kozłowski Józef (Szadek), Kozłowski Adam (Tanwia, Lubelskie), Kozłowski Jan (Włocławek), Kozłowski Cesar (Dartka, Wołyń), Krajewski Ignacy (Stara Wieś), Krajewski Rafał, Krajewski (Łomża), Kranich (Kleczew), Krąkowski (Broszeńcin), Krassowski Rajmund (Radzyń), Krasuski (Radzyń), Krasuski, Kraszewski Stefan (Minkowce, Wołyń), Kraszewski Konstanty (Dzbów, Kaliskie), Kraszyński (Gostków), Krewniak Jan (Wołoszczyzna), Kriczmon Franciszek (Suwałki), Krosiński Jan (Suwałki), Krotiuk (Kalwaria, Litwa), Kruszewski Laurenty (Gostków), Krzymowski (Łęczyca), Krzycki (Kock), Krynicki (Opatów), Kryński Izajasz (Tarnów, (Miechów), Kryński Bolesław (Sołowijówka, Wołyń), Krypski (Sołowijówka, Wołyń), Krysiński Jan (Suwałki), Kryszka Andrzej (Sieradz), Krzywański Edward (Niegolewo), Krzyżanowski Platon (Kijów), Kubalak (Strzelno), Kubarzewski Józef (Stopnica), Kucharski Walery, Kucharski Zygmunt (Olszowa), Kucz (Korytnica), Kuczborski (Rydzew), Kuczyński (Budy), Kukwa Antoni (Pułtusk), Kullak Wacław, Kulczycki (Sapieżo-Sady, Litwa), Kulesza (Biała), Kulesza Konstanty (Łomża), Kulesza Tadeusz (Gostyń, Olszowa), Kułaczkowski (Huta Irena), Kulma Jan (Dobczyce, Miechów), Kułagowski Antoni (Miechów), Kupriański Andrzej (Szawle), Kurowski Józef (Borów), Kurowski (Sołowijówka, Wołyń), Kurulski Łucjan (Szklary), Kwiatkowski Eustachy (Szawle), Kwiatkowski Władysław (Miechów), Kwieciński, Laskowicz Albert (Wilno), Lasocki Ludwik (Czyżew), Lasocki Wawrzyniec (Zaborowskie Budy), Laskowski Michał (Suraż), Lauszka (Opatów), Lech (Konstantynopol), Leman Karol (Babice), Lemiński (Gopło), Leniewski (Prucno, Sieradz), Lentowski Józef, Leśniewicz Włodzimierz (Konstantynopol), Leśniewski Julian (Wilno), Letowt (Kalwaria, Suwałki), Lewandowicz Walenty (Jarocin, Ignacew), Lewandowski (Siedlce), Lewartowski Bronisław (Komorów), Lewicki Łukasz (Pieskowa Skała), Libek (Wieluń), Libelt Karol (Brdów), Limberger Adam (Podkamień, Brzeżańskie), Limiński Ludwik (Żelechów), Lindner Karol (Dartka, Wołyń), Linde (Tuczampy), Lipczyński Antoni (Radziwiłów), Lipiński (Rudka), Lipka, Litwiński (Korytki, Augustowskie), Lityński (Hruslin), Longin (Wola Korytowska, Lubelskie), Lorenc (Huta Irena), Lubiah Jan (Żyrzyn), Lubieniecki (Dartka, Wołyń), Ludgajło (Kowno), Lukot Henryk (Włocławek), Ludowska Agnieszka (Wilno), Łabęcki (Warta), Łaguna Apolinary (Sanie), Łakiński Józef (Kunki), Łapiński Czesław (Chruślice), Łapiński Jan (Cieszanów), Łaszkiewicz (Naliboki), Łatwiński Władysław (Miechów), Łatyszew (Kalwaria, Litwa), Ławiński Jan (Bochnia, (Miechów), Łaziewicz Karol (Kłajpeda), Łazowski Marceli (Lwów, Cieszanów, Kobylanka), Łazowski Antoni (Żelazna), Łącki, Łębiński Leopold (Szyce), Łopaciński, Łoziński Wicenty (Oszmiana), Łucki Józef (Cieszanów), Łudgajło Bronisław (Kowno), Łuszczewski Franciszek (Radom), Macewicz (Mohylew), Macieliński Leon (Rudka, Ulanów), Maciewicz (Siedlce), Maćkiewicz Antoni (Poniewież, Kowno), Maćkiewicz Piotr (Oszmiana), Maćkiewicz Henryk (Słonim), Madurski Antoni (Stopnica), Majewski Stanisław (Miechów), Majewski Antoni (Stopnica), Majewski Wiktor (Pieskowa Skała), Majewski Konstanty (Góra), Majewski (Kazań), Majkowski (Augustowskie), Makarewicz (Modlin), Makowiecki (Wilno), Makowiecki Henryk (Miechów), Makowiecki (Kowno), Makurski Antoni (Stopnica), Malacina Wojciech (Iłża), Malecki Dominik (Wiłkomierz, Żmudź), Malicki (Kielce), Malinowski Józef (Lwów, Igołomia), Małnowski (Huta Irena), Małnowski Józef (Walawka), Małnowski Tomasz, Małnowski (Płock), Marcinkowski (Skępe, Płockie), Marcinkowski (Racięcin), Marcinowski, Marcinowski Jan (Lipno), Marczewski Leon (Żyrzyn), Marczewski Jan (Wilno), Marecki, Marecki (Wierzbica, Lubelskie), Marecki (Sucholipie), Margański (Nowa Wieś), Marjański (Racięcin), Markowski (Iłża), Markowski Ksawery (Choroszcza, Litwa), Marszewski Mateusz (Izbica), Masalski (Massalski) Karol (Słonim), Maślak Bazyli (Brzeżańskie, (Radziwiłów, Krzemieniec), Matysiewicz (Radziwiłów), Maźniewski, Merecz (Częstochowa), Micewicz Ludwik (Dumblew), Micewicz Konstanty (Siedlce), Micewicz (Kowno), Michalski Antoni (Sanie), Michelson (Radzyń), Mićkiewicz Stanisław (Wola Korytowska, Lubelskie), Miesznikowski Władysław (Aczińsk), Mielęcki Kazimierz (Mamlicz), Mierzyński Henryk (Kleczew), Mieszkowski Seweryn (Giebułtów), Mieszkowski (Batorz), Miketta Władysław (Biskupice), Mikoński Teofil (Szczuczyn), Mikucki (Szczuczyn), Milewski Franciszek, Milewski Celestyn (Nowa Wieś), Miłaszewski Szymon (Poniewież), Miłkowski Feliks (Gorlice, Kobylanka), Miłoczewski, Mirecki (Poryck, Wołyń), Młyński (Brasław), Mojciuszka (Sołowijówka, Wołyń), Molenda Stanisław, Molędziński (Grochowiska), Mondon (Iłża), Monseu Leopold (Radom), Morytz Mikołaj (Siedlce), Mościcki (Rydzew), Moszyński hr. Emanuel (Miechów), Mozarowski (Sołowijówka, Wołyń), Mroczek (Kazań), Mroczkowski Mieczysław (Radziwiłów, Brody), Mroz Józef (Ostrów), Mrozowski (Batorz), Mycielski Ludwik, Mycielski (Bojanówka), Myller Stanisław, Mystkowski Ignacy (Czyżew), Mystkowski (Małchinia; Małkinia ?), Nagraba Jan (Międzylesie, Pniów), Narbutt Ludwig (Dubicze), Nawrocki (Kowno), Neyman Mieczysław (Brdów), Neustrup Wacław, Niczanowski (Brdów), Niedziałkowski (Łęczyca), Niemczykiewicz Teofil (Miechów), Nieszokoć Telesfo (Dynaburg, Inflanty), Niewiadomski Juwenal (Możołów), Nikolski (Grochowiska), Nieprzecki Tomasz, Nitkowski Grzegorz (Gałacz, Wołosza), Nikolai Władysław (Wilno), Nowicki, Nowicki Jan, Nowicki, Nowicki Franciszek, Nowicki, Nowiński Walenty (Pieskowa Skała), Nowiński Jan (Miechów), Nowakowski (Świsłocza, Prużana), Nowakowski (Rogóźno), Oberski, Obniski (Oksiński), Oborski (Siedlce), Obuchowicz Julian (Łomża), Ochenkowski (Miechów), Ofierski, Ogrodziński Piotr, Ojrzanowski (Kosymin), Olędzki Antoni, Olszański Romuald (Kijów), Olszański Jan, Olszański Aleksander (Siedlce), Olszański Aleksander (Gałacz, Multany), Ołtarzewski Ferdynand (Pieskowa Skała), Opala Jan (Borów), Orlicki Edward, Orlik, Orłowski Władysław, Orłowski Konstanty, Orzechwa (Suwałki), Orzechowski Piotr (Miechów), Orzechowski (Seraje), Orzeszko, Osakowski, Oskierko Michał, Oświęcimski Wicenty (Choroszcza), Ostaszewski Władysław (Czyżew), Ostrowski (Płock), Ostrowski Władysław (Pniów), Ostrowski Bolesław, Ostrowski Andrzej, Owczarek Franciszek (Łęczyca), Owczyński Aleksander (Netreba), Pachulski Jan, Padlewski Zygmunt, Padlewski Władysław (Kijów), Paduchowski Ludwik (Suwałki), Pajkowski (Gojsk), Palan Wawrzyniec (Gorczyn, Nowa Wieś), Paleczek Franciszek, Paleczek, Paluch Franciszek (Dukla), Pareński Franciszek, Paśnicki (Włocławek), Pastuszek Tomasz (Augustów), Paszek Franciszek (Radom), Patke (Radom), Pauliński, Pawlik Dominik (Siedlce), Pawłowicz Bogusław, Pawłowski Wicenty i Piotr (Babice), Pawłowski Ferdynand (Kobylanka), Pawłowski Antoni (Mieczownica), Pawłowski (Sołowijówka, Wołyń), Pągowski, Peretiatkiewicz Adolf (Sołowijówka, Wołyń), Peszyński Tytus (Panasówka), Piaszczyński Maciej (Opatów), Piątkowski Bohdan (Szyce), Piciński, Piekarski, Piekosiński (Stara Wieś), Piekszewicz Heronim (Stara Wieś, Poturzyca), Pierzchalski Jan (Częstoborowice), Pietraszewski Maciej (Szymborów), Pietraszkiewicz (Załęż, Koniecpol), Pikulski Wojciech, Piotrowiczowa (Michalska, Dobra), Piotrowski Piotr (Janów Podlaski), Piotrowski Karol (Suwałki), Piotrowski Feliks, Piotrowski Jerzy (Kłajpeda), Piotrowski (Gacza), Piotrowski, Pisanecki, Pisarski, Pisarzowski Adam, Piwowarski Paweł, Plater Leon, hrabia (Dynaburg, Inflanty), Pleszyński Ignacy, Pluciński Leopold (Czyżew), Płachecki Antoni, Pławieński (Ignacew), Płuciński, Pobóg Władysław, Podbielski (Czyżew), Podczaski Mieczysław, Podgórski Aleksander (Tyszowce), Podhorodeński Stanisław (Sambor), Podsiadłowski Walenty, Poleski (Brdów), Polkowski Franciszek (Szadek, Sieradzkie), Połtowicz, Ponda, Poniewieski Feliks (Kłajpeda), Poniński Karol, książe (Uscimów, Milanów), Poniński Józef (Komorniki, Mieczownica), Popowski (Jurkowce), Parczewski Franciszek, Potebnia (Skała), Potocki Wiktor (Częstoborów), Powidzki (Racięcin), Pragłowski, Prasnyski (Miechów), Prąckiejtys Jerzy (Szawle), Prewot (Salicha, Wołyń), Prężyna, Proniewicz Zygmunt (Ibiany), Prowajtus Jerzy (Szawle), Przedpełski Julian, Przedpełski (Sołowijówka, Wołyń), Przedwojewski Wicenty, Przemyski Władysław, Przedrzemierski (Sołowijówka, Wołyń), Przedrzemierski Ludwik (Tuczampy), Przybycień Hipolit (Gorlice, Jurkowce, Klimontów), Przybyłowicz Jan (Częstochowa), Przykorski, Przyłęcki (Konstantynopol), Przytyka Bolesław, Psarski Władysław (Jurkowce), Puchaczewski Konstanty (Poniewież), Puchalski (Miropol), Pulitowski (Szyce), Puławski Czesław (Grymiszów), Puławski (Pułazie), Pusłowski Adam, Puzia Marcin, Pyszyński (Sołowijówka, Wołyń), Racławski Stanisław (Kłajpeda), Raczkowski Teofil (Włocławek), Raczkowski (Słonim), Raczyński Tymoteusz, Radoński Stanisław (Rudnicz, Miechów), Radowicki Adolf (Dziatkowiec na Litwie, Kobryń), Radowicz Romuald (Jarocin, Ignacew), Radziejowski, Radzikowski (Radzyń Podlaski), Radziszewski Piotr (Długi Kąt, Litwa), Rajek Mikołaj (Słupca), Rajewski (Kowno), Rakowski Zygmunt (Bułhaje, Kijów), Rakowski Jerzy, Rakowski (Podole), Ratkowski Ignacy (Babice), Ratowski Stanisław (Czyżew), Ratyński (Władyka, Litwa), Ratyński (Dłoczew), Rawicz (Siedlce), Reman Feliks (Miechów), Remiszewski Walery (Babice), Resler Ferdynand (Podkamień, Brzeżańskie, Kobylanka), Rewkowski Józef i Aleksander (Wilno), Riedel Franciszek (Sambor, Parnasówka, Kraśnik), Rodziewicz Ksawery, Rodziewicz (Władyka, Litwa), Rogowski Jan (Choroszcza, Litwa), Roller (Panasówka, Lubelskie), Romanowski Mieczysław, Romanowski (Dumblew), Romer Władysław hr. (Krzykawka), Romiszewski Adam (Polichna, Lubelskie), Ropelewski (Oksa, Żarki), Rosentkowski (Brześć Litewski), Rowicki Tomasz (Pniów), Rozner (Tarnów, Batorz), Rubczewski Paweł (Częstoborowice), Rudecki (Przezdziatka, Żyrzyn), Rudnicki (Kijów), Rudowski (Kielce), Rudzki Karol (Kijów), Rudzki Jan (Sołowijówka), Rudzki (Magnuszew), Rulikowski Józef (Korytnica), Rusocki Romuald (Wierzchosławice), Rutkowski Jan (Babice), Rutkowski Antoni (Szczuczyn), Rutkowski (Glanów), Rozwadowski Tadeusz (Stara Wieś), Rybeń Jerzy (Radom), Rychter (Huta Irena), Rydecki Wacław (Jaznów, Podlasie), Rylski E. (Jurkowice), Rynarzewski (Żelazna), Rząśnicki Ryszard (Secemin), Rzempołowski (Rydzew), Rzepecki Walerjan (Batorz), Rzeźniewski Hipolit (Poznań, Litwa), Sadkowski (Warta), Sadowski Julian (Kalisz), Salomon August (Sereszeń), Samkowicz (Piotrowice, Mińsk), Sawa (Małe Szaki), Sawicki Aleksander (Rybno, Ignacew), Sawicki (Sampolin), Segetyński Karol (Żdżary), Semkowicz Władysław (Sambor, Tyszowce), Sendek Jan (Rudka, Augustowskie), Serkowski Wilhelm (Chruślin), Sieklucki Feliks (Janów), Silewicz Włodzimierz (Słonim), Siemieński Seweryn, Sierakowski Zygmunt, Siencewicz Karol (Fajsławice), Sierpiński (Grochowiska), Sikorski Władysław (Grochowiska), Sipowicz Karol (Wilno), Skałkowski Mieczysław (Panasówka), Skąpski, Skalski Adolf, (Walwka), Skibiński Jan, Skrajczyński (Płock), Skrzydlewski Władysław (Trzemeszno, Strzelno), Skrzyński (Strzygów), Skrzyński Józef, Skupiński Stefan, Skwarczyński Jan, Sławikowski Józef, Słobuda Franciszek (Łomża), Słomka Ferdynand, Słowikowski Józef (Wielichów), Ślaski Edmund (Łążek, Chwałowice), Ślaski, Smoliński (Miechów), Snarski Adrjan (Oszmiana), Snarski, Sniadecki (Nieszawa), Snieżek, Sobociński, Sobolewski Władysław, Sochacki (Sołowijówka, Wołyń), Sokolnicki Michał, Sokolnicki Piotr (Ignacew), Sokołowski, Solman (Wolica), Sołuba Aleksander (Szawle), Soroczyński Władysław (Dublany, Zwierzyniec), Sosnowski Józef (Popów, Mieczownica), Sosnowski Antoni (Cieszanów), Sosnowski (Sołowijówka, Wołyń), Sowiński Józef (Stopnica), Sowiński Antoni (Sieradz), Stadnicki Aleksander (Zaleszany), Stalczewski (Sołowijówka, Wołyń), Staniewicz Edward (Oszmiana), Stanisławski Adam (Cieszanów), Stankiewicz, Stankiewicz Piotr, Staranowicz (Sołowijówka, Wołyń), Starzyński Ludwik (Brzeżany), Stasinkiewicz, Staszkiewicz Jan (Suwałki), Staszakowski Rafał, Stefański (Gondy, Lipno), Stefański Wawrzyniec, Stetkiewicz Franciszek (Kielce, Skała), Stępniewski Konstanty, Stolarom Jędrzej (Kutno), Stroka (Huta Irena), Straszewski Kazimierz (Miechów), Strupczewski Zefiryn, Struski (Chmielów), Strzelecki (Sampolin), Strzyżewski (Trzemeszno, Nowa Wieś), Stupnicki (Suwałki), Styczyński Jan (Tuczampy, Sokal), Styczyński Apolinary (Kielce, Skała), Styczyński Mieczysław (Buk), Steczyński (Żelechów), Suchorzewski (Ratyń), Sulżycki Wicenty (Wisztyniec), Suzin Paweł (Straciszki, Litwa), Suryn Ignacy (Frydrychowice), Suszycki Bronisław, Swaryczowski Mikołaj, Świderski (Białoszew, Augustowskie), Świderski Hipolit (Szyce), Świtalski Józef, Świątołdysz , Świetnicki Ferdynand (Skała), Świętorzecki Jan (Tykocin, Bajki), Syczuk Kazimierz (Wilno), Symonowicz Wojciech, Szablewicz (Ibiany), Szadurski August, Szafarczyk Emanuel, Szałkowski Aleksander (Trzemeszno, Raschów), Szameit Mieczysław, Szaniawski Stefan, Szarkiewicz (Stara Wieś), Szarmatowski (Netreba), Szawlewicz Damazy (Ibiany), Szczepański Stanisław (Cietła), Szczepański (Trzemeszno), Szczepański Józef (Wilno), Szczepkowski Łucjan (Korytnica, Pniów), Szczęsny Ignacy (Sieradz), Szczurek Jan (Zuborzyn), Szeligowski Jan (Sambor, Tuczampy), Szepietowski Józef (Mężenin), Szerszniewski (Dumblew), Szklarczyk Bernard, Szmidt Łucjan (Ślezin), Szmidt Józef (Olszowa), Szmilański Marcin (Cieszanów), Szokalski (Brdów), Szrajer Franciszek (Nowa Wieś), Sztefanowski Ignacy, Sztajerowicz Teofil (Miłosław), Strzyżowski (Siedlce), Szubartowski (Kobylanka), Szubartowski Franciszek (Cieszanów), Szubski (Huta Irena), Szumgajło Konstanty (Szawle), Szumski (Nagoszyn, Łomża), Szuterski Albert (Wieluń), Szuwalski Jan (Jędrzejów), Szydarowski Stefan (Iłża), Szymanowski (Borodianka), Szymański Karol, Szymański Tomasz (Babice), Szymański Edward (Konstantynopol), Szymkajło (Konstantynopol), Szymoniak Maciej (Widełki), Szyndler, Szynkarzewski (Sołowijówka, Wołyń), Tarczewski Piotr, Tareywa Maksymilian (Konin), Tarnawiecki Ludwik (Kobylanka, Cieszanów), Tarnowski hr. Juliusz (Komarów), Tasiński (Huta Irena), Tawtowicz (Szawle, Użwenty), Tchórzewski Zygmunt (Radziwiłów), Tchórznicki Medard (Terespol), Terlecki (Brzeżany, Rudka), Terlecki Władysław (Kurzyn pod Ulanowem), Terlikowski Jan, Toczyski (Sanie), Toczyski Józef, Toliński Dominik (Grodno), Tołkin (Sokołów na Podlasiu), Tomaniewicz Stanisław (Brzesko, Jurkowce, Klimontów), Tomkowicz Jan (Miechów), Topolski Wojciech (Borowiec), Torosiewicz, Trasiewicz (Rosocze), Traugutt Romuald, Trąbczyński (Załęż), Trąmpczyński Kazimierz (Brody, Racięcin), Trąmpczyński, Trofimczuk Teodor (Kobryń), Truszyński Ignacy, Trzaska Franciszek, Trzciński (Łomża), Tułasiewicz Wicenty (Korytnica), Tułodniecki Kazimierz (Osiecz, Nowa Wieś), Turkaski Teofil (Sambor, Tyszowce), Turno Witold (Objezierze, Ignacew), Tyborowski, Tyl Alojzy (Żyrzyn), Tylhorowski Józef (Częstoborowice), Tylman (Ocięseki), Tyralewski (Huta Irena), Tyski Antoni (Częstoborowice), Tyszkiewicz, hr. (Kobylanka), Tyszkiewicz Kazimierz, hr. (Cieszanów), Tyszkiewicz Henryk hr. (Władyka, Litwa), Ujejski Kalikst (Michałówka, Korytnica), Unrug Kazimierz (Koło), Urbanowicz, Urbanowski (Kobylanka), Urbański (Kraski, Osiek), Uszyński Piotr (Lwów, Tuczampy), Walicki (Władyka, Litwa), Waligórski Władysław (Kobylanka), Waliński Jan (Baczki, Mińsk), Walisz (Batorz), Waryłkiewicz Zygmunt (Konin), Wasilewski (Brdów), Wasilewski Aleksy (Sołowijówka, Wołyń), Wasilewski Gustaw (Józefów), Wasilewski Teofil Kazimierz, Wasiulczyński Jan (Walawka), Waszkiewicz Tomasz (Kowno), Waszkowski Aleksander, Wądołowski Teodor, Wąsowicz (Olszowa), Wedeman (Stara Wieś), Weinert Emil (Imbramowice), Weroniecki Józef (Babice), Wernicki, Wędruchowski Franciszek (Miechów), Węgierkiewicz Władysław (Uniejów), Węgierski Józef (Rudniki), Węsierski Stanisław (Dobrosołów – Mieczownica), Węsierski Władysław (Brdów), Wiciejewski Franciszek (Kłajpeda), Wiedzka Maria (Suwałki), Wieczorkowski (Siedlce), Wieczorkowski (Giebułtów), Wielhorski hr. Michał (Orenburg), Wielowiejski Adam (Giebułtów), Wierzbicki Aleksander (Korytnica), Wierzbicki Hieronim (Łęczyca), Wierzbicki (Piotrowicze, Mińsk), Więckowski Franciszek (Siedlce), Więckowski Ignacy (Babice), Wilkiewicz Marceli (Ibiany), Winiarz Edward (Tarnogród), Wisłocki (Wieluń), Wiśniakowski Aleksander (Żyrzyn), Wiśniewski Kazimierz (Radom), Wiśniewski Feliks (Łęczyca), Wiśniewski Jan (Kłajpeda), Wiśniowski Leszek (Sambor, Włodzimierz Wołyński), Witkiewicz (Ibiany), Witkowski Piotr (Janów Podlaski), Witkowski Jan (Kosymin), Witkowski Antoni (Sejny), Witkowski (Broszeńcin), Witosławski, Władyczański Teofil, Włoszkiewicz, Wnętowski Władysław, Wodziński, Wojciechowski Michał, Wojciechowski Józef, Wojciechowski (Wągrowiec, Nowa Wieś), Wojcikowski (Żyrzyn), Wojewódzki (Siedlce), Woydt Kazimierz, Wojtkowski (Sanie), Wolęcki (Dubienka), Woliński (Chruślin), Wolschleger (Wolszlegier) Antoni (Chraplewo, Dobrosołów), Wolski Antoni, Wolski Kazimierz, Wolski Oskar, Woltalewicz Andrzej, Wołkowski Franciszek, Wróblewski Ignacy, Wyciułkowski (Wyczółkowski ?), Wysocki Edward, Wysocki Jan, Wyszomierski, Wyszyński, Wywilski Paweł, Zabielski, Zabierzowski Antoni, Zaborek Wawrzyniec, Zaborowski Nikodem, Zaleski Adam, Zaleski Stanisław, Zaleski (2), Zaleszyński August, Załuskowski Karol, Zaręba, Zarzycki, Zarzycki Jan, Zawadzki (2), Zawadzki Stanisław, Zawadzki Aleksander, Zawirski Józef, Zawora Marcin, Zawistowski August, Zawistowski, Zbijewski Franciszek, Zbrożek Józef, Zdanowicz Ignacy, Zduńczyk Adolf, Zelner Leopold, Zelmic Włodzimierz, Zembrzucki Wicenty, Zembrzycki Stefan, Zieliński (2), Zieliński Wojciech, Zieliński Jan, Ziemacki Rajmund, Zimmerman Ignacy, Zwoliński Seweryn, Zoll Ludwik, Zwierzdowski (Opatów), Zybers Józef (Wilno), Zygardłowicz Stanisław (Bodzentyn), Zygmuntowski (Włocławek), Żminkowski Adam (Możołów), Żaboklicki (Huta Irena), Żaliński Julian (Cieszanów), Żebrowski, Żebrowski Konstanty (Borysów), Żegliński Józef (Włocławek), Żelechowski, Żelicha (Miechów), Żochowski Stanisław (Secemin), Żółkiewski (Salicha, Wołyń), Żołnierowski (Kłajpeda), Żołtowski Mścisław (Zajęczków), Żołtowski Michał (Borowiec), Żukowski (Rudniki, Chorzelów), Żuliński Roman, Żułkowski Walenty (Pniowa), Żurkowski Grzegorz (Skała), Życki Antoni (Rosienie).

Powyższy cytat pochodzi ze strony: http://allegro.pl/item852233264.html